Nasza Oferta

stomatologia estetyczna

Współcześnie to szczególnie ważna dziedzina stomatologii. Praca na tym poziomie wymaga od lekarza ogromnej wiedzy, połączenia nauki i sztuki w tworzeniu pięknego naturalnego uśmiechu.

STOMADEX OFERTA 02

implantologia

Brak nawet jednego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Wpływa także negatywnie na rozkład sił podczas jedzenia pokarmów. 

STOMADEX OFERTA 06

leczenie
kanałowe

Stosowanie tej metody dbania o zdrowie jamy ustnej wynika przede wszystkim z dążenia stomatologów do chęci zachowania wszystkich zębów pacjenta. Metoda ta daje możliwość uratowania zębów, które …

ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się estetyką, równo ustawionym zgryzem, a w efekcie – pięknym uśmiechem, tak ważnym w relacjach prywatnych, jak i zawodowych. Piękny zdrowy uśmiech, a tym samym …

Chirurgia i Periodontologia

Szeroki zakres zabiegów wykonywanych w znieczuleniu, mi. in. ekstrakcje (usuwanie zębów), resekcje, usuwanie zębów ósmych, podnoszenie dna zatoki szczękowej, odbudowa …

protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, odbudową złamanych zębów, zmianą kształtu i ustawienia zębów, a także korektą przebarwień. Jest nieodłącznym …

diagnostyka
RTG

Wysoki poziom diagnostyki to pewność i gwarancja prawidłowego leczenia. Pierwszym i niezwykle ważnym elementem doboru leczenia pacjenta jest przeprowadzenie szczegółowej i … 

STOMADEX OFERTA 04

Stomatologia zachowawcza

W tej dziedzinie działania skierowane są na utrzymanie naturalnych funkcji, kształtu i właściwości zębów własnych pacjenta. Stomatologia zachowawcza zajmuje się powszechnymi, często …

profilaktyka

Profilaktyka to inaczej leczenie polegające na zapobieganiu powstania nowych oraz rozwojowi istniejących ognisk próchnicy w jamie ustnej. Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem do …

Stomatologia estetyczna

Współcześnie to szczególnie ważna dziedzina stomatologii. Praca na tym poziomie wymaga od lekarza ogromnej wiedzy, połączenia nauki i sztuki w tworzeniu pięknego naturalnego uśmiechu.

Dobór materiałów do rodzaju leczenia stanowi klucz do jego sukcesu. Licówki, korony pełnoceramiczne oraz wszelkie inne stosowane w naszej praktyce rozwiązania technologiczne łączą piękno i wytrzymałość w optymalnej proporcji.Wybielanie zębów to polecany zabieg niwelujący ciemne przebarwienia zębów powstałe wskutek picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Specjalistyczny żel wybielający wnika w głąb zębów. Uwalniają się wolne atomy tlenu. Dotlenienie powoduje wybielenie przebarwień i przywrócenie naturalnej bieli zębów.

Implantologia

Brak nawet jednego zęba ma niekorzystny wpływ na cały układ żucia doprowadzając do zmian w zachowaniu i ułożeniu pozostałych zębów. Wpływa także negatywnie na rozkład sił podczas jedzenia pokarmów. Dlatego każdy brak w uzębieniu należy odbudować.

Implantologia jako samodzielna dziedzina wiedzy stomatologicznej stanowi solidne podstawy pozwalające na odbudowę utraconych tkanek jamy ustnej, zarówno zębów, dziąseł, jak i kości. Dzięki jej nieustannemu rozwojowi pozwala lekarzom dentystom będącym świadomymi zmian zachodzących w jej tworzeniu na używanie technik implantacyjnych dających duże szanse powodzenia odbudowy zębów przy pomocy implantów i ogranicza możliwości powstawania różnorakich powikłań.Implanty są obecnie najlepszym sposobem rozwiązania problemu wszelkich braków zębowych. Dzięki implantom można uzupełnić zarówno pojedynczy ząb jak i całkowite bezzębie. Procedury związane z uzyskaniem dobrych efektów końcowych leczenia są z roku na rok bardziej przyjazne pacjentom, tak pod względem dolegliwości po zabiegowych jak i kosztów, które pacjenci muszą ponieść aby cieszyć się swoim nowym uzębieniem opartym na implantach. Dzisiejsze procedury postępowania i materiały stosowane w produkcji implantów pozwalają na bardzo wysokie prawdopodobieństwo powodzenia zabiegów implantologicznych. W niektórych badaniach odsetek powodzeń przewyższa ten dotyczący leczenia kanałowego i jest wielokrotnie skuteczniejszy w porównaniu z zabiegami tzw. ponownego leczenia kanałowego. Zabiegi implantologiczne i pozostałe zabiegi chirurgiczne możemy wykonywać precyzyjnie i bezpiecznie mając do dyspozycji w naszej praktyce takie urządzenia jak fizjodyspenser i piezosurgery.

Leczenie kanałowe

Stosowanie tej metody dbania o zdrowie jamy ustnej wynika przede wszystkim z dążenia stomatologów do chęci zachowania wszystkich zębów pacjenta.

Metoda ta daje możliwość uratowania zębów, które leczone jedynie tradycyjnymi metodami, skazane byłyby na usunięcie, a przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego oraz profesjonalnego sprzętu, jest ona obecnie bezbolesna i pacjent czuje się komfortowo. Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z komory i kanału zęba zmienionej chorobowo miazgi, w której znajdują się naczynia krwionośne, limfatyczne oraz włókna nerwowe. Jest to miejsce bardzo silnie unerwione, dlatego jego zmianom chorobotwórczym towarzyszy silny ból. Po usunięciu miazgi i opracowaniu kanału i następuje jego wypełnienie odpowiednimi materiałami. Dzięki takiemu zabiegowi, skazany na usunięcie ząb, może posłużyć pacjentowi jeszcze przez długie lata lub służyć jako stabilne podparcie pod prace protetyczne.

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się estetyką, równo ustawionym zgryzem, a w efekcie – pięknym uśmiechem, tak ważnym w relacjach prywatnych, jak i zawodowych.

Piękny zdrowy uśmiech, a tym samym proste zęby dodają nam pewności siebie. Aparaty ortodontyczne jednak nie tylko korygują nieprawidłowo ustawione zęby ale także poprawiają funkcje żucia. Zły zgryz daje w efekcie zmiany układu twarzy. Jest ponadto przyczyną próchnicy i chorób przyzębia. Często sprzyja przeciążeniom, a tym samym nieprawidłowemu ścieraniu się zębów i utrudnieniom w czynności żucia. To prowadzi do zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych. Leczenie polega na zastosowaniu aparatów , które mogą być zdejmowane lub stałe. Poprawa zgryzu staje się obecnie coraz częściej koniecznością. Jest też wymogiem przed leczeniem implantologiczno-protetycznym.

Proces Leczenia ortodontycznego poprzedzają zawsze badanie wstępne mające na celu sprawdzenie stanu uzębienia pacjenta, analizę wycisków diagnostycznych i niezbędnych zdjęć rentgenowskich, diagnozę wady zgryzu i omówienie leczenia aparatem zdejmowanym lub stałym. Leczenie ortodontyczne zwykle trwa około 1,5 do 2 lat w zależności od rodzaju wady zgryzu i rodzaju aparatu ortodontycznego. Wizyty kontrolne w czasie noszenia aparatu odbywają się co 4-6 tygodni, podczas wizyt zmieniane są łuki ortodontyczne. Lekarz ortodonta sprawdza postępy leczenia oraz higienę jamy ustnej i informuje o ograniczeniach dotyczących spożywania twardych pokarmów oraz żucia gumy

Chirurgia i Periodontologia

Szeroki zakres zabiegów wykonywanych w znieczuleniu , mi. in. ekstrakcje (usuwanie zębów), resekcje, usuwanie zębów ósmych , podnoszenie dna zatoki szczękowej, odbudowa kości, implantologia.

 
Dzięki posiadaniu Piezosurgery – chirurgicznego urządzenia do cięcia i opracowywania tkanki kostnej skonstruowanego w celu umożliwienia stomatologowi pracy w tkance kostnej możemy wykonywać zabiegi chirurgiczne na nieznanym dotąd poziomie precyzji i bez ryzyka uszkodzeń dla otaczających cięcie, tkanek miękkich.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, odbudową złamanych zębów, zmianą kształtu i ustawienia zębów, a także korektą przebarwień. Jest nieodłącznym elementem stomatologii estetycznej.

 
Kiedy dostrzegamy, że atrakcyjny wygląd psują nam przebarwione, nierówno ustawione zęby, brak czwórki lub proteza, która już dawno przestała pasować czas zacząć działać, by wreszcie cieszyć się zdrowym pięknym uśmiechem przez długie lata.

Przymierzając się do wyboru metod rekonstrukcji uzębienia należy zwracać uwagę na wygodę, jaką chcemy sobie sprawić. Warto rozważyć projekt leczenia, którego realizacja potrwa nawet rok czy dwa i pochłonie więcej środków niż to sobie wstępnie zaplanowaliśmy, bo korzystać z niego będziemy poprzez długie lata, 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Zrealizowanie pełnego planu leczenia wyeliminuje czynniki ryzyka, które wpływają na problemy zgryzowe. Stabilny i wyrównany zgryz pozwoli cieszyć się pełnią życia, spożywać zimne i twarde pokarmy, a przede wszystkim uśmiechać się do wszystkich.

Diagnostyka, RTG

Wysoki poziom diagnostyki to pewność i gwarancja prawidłowego leczenia.

Pierwszym i niezwykle ważnym elementem doboru leczenia pacjenta jest przeprowadzenie szczegółowej i profesjonalnej diagnostyki. Z tego powodu, od samego początku każdy z pacjentów gabinetu stomatologicznego jest poddawany szeregowi działań, mających na celu dobranie najlepszej i najbezpieczniejszej metody leczenia. Pierwszym z kroków prowadzących do postawienia najtrafniejszej diagnozy jest szczegółowy wywiad połączony z dokładnym badaniem jamy ustnej. W naszej praktyce oprócz diagnostyki radiologicznej korzystamy z zalet promieniowania laserowego, które emituje urządzenie firmy Kavo Diagnodent.
 
Godziny pracy pracowni RTG*:

Poniedziałek – środa godz. 11.00 – 19.00
Wtorek – czwartek godz. 10.00 – 18.00
Piątek godz. 11.00 – 17.00

* Dotyczy tylko klientów zewnętrznych

Stomatologia zachowawcza

W tej dziedzinie działania skierowane są na utrzymanie naturalnych funkcji, kształtu i właściwości zębów własnych pacjenta.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się powszechnymi, często występującymi chorobami zębów. Leczenie próchnicy zębów stałych i mlecznych oraz ich odbudowa za pomocą materiałów kompozytów, kompomerów, cementów glass-jonomerowych, amalgamatów a także rekonstrukcja złamanych koron zębów wymaga szerokiej wiedzy w tym zakresie, jednak ogromną rolę odgrywa tu również technika. Materiały światłoutwardzalne, które stosujemy w naszej Klinice są najwyższej, światowej jakości. Będą Ci służyć przez długie lata, idealnie oddając wygląd, barwę i strukturę zęba.

Technologia, jaką stosujemy do wykonania wypełnień (czyli wyleczenia zębów z próchnicy) podnosi jakość leczenia do niespotykanych dotąd standardów. Wykorzystanie mikroskopu bądź koferdamu to najlepsze, czego możesz oczekiwać w tej dziedzinie. Jest to zarezerwowane jedynie dla najlepszych praktyk na świecie. Dysponujemy urządzeniem do ozonoterapii wykorzystującego unikalne, dezynfekcyjne właściwości ozonu przed zakończeniem leczenia zachowawczego. Stomatologia zachowawcza wiąże się nierozłącznie ze stomatologią estetyczną, gdzie najważniejszy jest efekt końcowy, czyli piękny uśmiech. Niejednokrotnie zęby mamy zdrowe bez próchnicy, ale nie satysfakcjonuje nas ich kształt. Możemy wówczas dokonać korekty estetycznej kształtu zębów, zamknąć diastemy międzyzębowe i odbudować defekty rozwojowe zębów

Profilaktyka

Profilaktyka to inaczej leczenie polegające na zapobieganiu powstania nowych oraz rozwojowi istniejących ognisk próchnicy w jamie ustnej.

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem do utrzymania zdrowych zębów, przyzębia, a także jest nieodzownym elementem skutecznego leczenia. Codzienne zabiegi mające na celu dbanie o jej stan, to jedyna droga do uniknięcia dalszych kłopotów.

umów się na wizytę już dzisiaj

Celem umówienia się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczy

Serdecznie ZAPRASZAMY!