Wstęp

Odpowiednia wiedza na temat jamy ustnej i jej higieny prowadzi do zmniejszenia ryzyka powstawania chorób zębów. Mamy nadzieję, że oferta kompleksowej opieki stomatologicznej jaką proponujemy pacjentom zachęci Państwa do umówienia się na wizytę . Dlatego prezentujemy listę przydatnych informacji, niezbędnych dla osób dbających zdrowy i piękny uśmiech. Zapraszamy na wizytę.

Informacje dla pacjentów

jama ustna i zęby

Jama ustna to początkowy odcinek przewodu pokarmowego i oddechowego.
Składa się z przedsionka i jamy ustnej właściwej. Oddzielone są od siebie łukami zębowymi żuchwy i szczęki. Przedsionek jamy ustnej ograniczony jest od przodu …

higiena jamy ustnej

Zęby, tak jak inne partie naszego ciała, potrzebują regularnego czyszczenia.
Efektem odpowiedniej higieny jamy ustnej jest zdrowy i biały uśmiech. Potrzebna jest systematyczność i odpowiednie środki, jak szczoteczka, pasta i … 

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się estetyką, równo ustawionym zgryzem, a w efekcie – pięknym uśmiechem, tak ważnym w relacjach prywatnych, jak i zawodowych.
Piękny zdrowy uśmiech, a tym samym proste zęby dodają nam …

Jama ustna i zęby cd.

… częścią śluzową wargi górnej i dolnej. Od tyłu, łukami zębowymi oraz wyrostkami zębodołowymi wraz z dziąsłami. Jama ustna właściwa zakończona jest od przodu i boku łukami zębowymi oraz wyrostkami zębodołowymi pokrytymi dziąsłami, a od góry przez podniebienie. Z tyłu natomiast przez fałdy: podniebienno-językowe i podniebienno-gardłowe, od dołu przez dno jamy ustnej, gdzie spoczywa język. Odpowiedzialna jest za wstępną, mechaniczną obróbkę pokarmu i przygotowanie go do dalszego trawienia. Pokarm za pomocą zębów jest rozdrabniany, miażdżony i mieszany ze śliną, zawierającą enzym trawienny – amylazę ślinową. Podczas przeżuwania pokarm jest zwilżany śliną wydzielaną przez ślinianki, których przewody uchodzą do

jamy ustnej. W ślinie rozpuszczane są cząsteczki pokarmu, na które wyczulone są rozmieszczone głównie na języku kubki smakowe. To one podpowiadają nam o smaku pożywienia. Po uzyskaniu odpowiedniej formy, kęs pokarmowy zostaje skierowany do przewodu pokarmowego i zostaje połknięty.

Korona to górna, jedynie widoczna część zęba. Jej wygląd bywa różny i zależy od wykonywanej funkcji.

Przednie zęby są ostre i mają kształt dłuta do przecinania, a trzonowe, zakończone płaskimi powierzchniami służącymi do rozdrabniania pokarmu. Miejsce stykania się dziąsłem nazywamy brzegiem dziąsła. Brak odpowiedniej higieny sprzyja powstawaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego, bezpośrednich przyczyn stanów zapalnych i chorób dziąseł. Korzeń to fragment tkwiący w kości szczęki. Odpowiada za stabilne położenie zęba i zajmuje zazwyczaj 2/3 jego całości. Zewnętrzna, okalająca warstwa nazywa się szkliwem. Co ciekawe jest najbardziej zmineralizowaną i najtwardszą tkanką w ludzkim organizmie. Bez odpowiedniej higieny, szkliwo ulega zniszczeniu przez próchnicę. Kolejną warstwą jest zębina, następny cel próchnicy. Miazga zębowa łączy się ze szkliwem za pomocą milionów kanalików, a jest zbudowana z naczyń krwionośnych i nerwów. Zainfekowanie tej części zęba, objawia się bólem.

Higiena jamy ustnej cd.

… nić dentystyczna. Powinno się myć zęby po każdym posiłku, niestety niewiele osób stosuje się do tej zasady. Absolutnym minimum jest mycie zębów dwa razy dziennie. Olbrzymią rolę odgrywa poprawna technika i czas szczotkowania oraz używanie nici dentystycznych. Kluczowym elementem, często pomijanym, jest mycie języka, a tam właśnie gromadzą się bakterie powodujące nieświeży oddech. Systematyczne płukanie jamy ustnej płynem antybakteryjnym powinno kończyć cały proces. Regularne badania kontrolne zębów i dziąseł pozwalają na wczesne wykrycie zakażeń.Codzienna i prawidłowo wykonywana profilaktyka pomaga zapobiegać próchnicy i pozwolą 

dłużej cieszyć się zdrowym uśmiechem. Szczotkowanie zębów jest podstawą higieny jamy ustnej. Odpowiednia technika i czas czyszczenia przekładają się na lepszą kondycję zębów i biel uśmiechu. Cały proces podzieliliśmy na etapy, które wykonywane zgodnie z opisem, pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Na wilgotną szczoteczkę nakładamy porcję pasty do zębów. Zaczynamy od zewnętrznej powierzchni zębów, ustawiając szczoteczkę pod kątem 45 stopni do linii dziąseł.Wykonujemy małe, okrężne ruchy, na powierzchni każdego zęba, kontrolując nacisk szczoteczki aby nie był zbyt mocny. zewnętrzne powierzchnie wszystkich zębów. W ten sam sposób czyścimy również powierzchnie wewnętrzne. Następnie przechodzimy do powierzchni żujących. Aby pozbyć się płytki nazębnej z wewnętrznych powierzchni zębów przednich, należy użyć końcówki szczoteczki, wykonując nią małe, okrężne ruchy. Szczotkując język sprawimy, że oddech staje się świeży na dłużej, zachowując tym samym jamę ustną w czystości. Płytka nazębna powstaje również na powierzchniach zębów niedostępnych szczoteczce. Dlatego nitki dentystycznej używamy przynajmniej raz dziennie przed snem. Nadwrażliwość zębów często dotyka ludzi, objawiając się nagłymi lub okresowymi atakami bólu. Zazwyczaj wywoływana jest jedzeniem lub piciem o wyraźnych, mocnych smakach. Czasem wystarcza samo zetknięcie z zimnym powietrzem. Przypadłość powodowana jest odsłonięciem korzeni zębów na skutek cofania się dziąseł. Uszkodzenie lub starcie szkliwa chroniącego dostęp do unerwionej części zęba to druga z przyczyn. Czynności warunkujące rozwój takiego stanu rzeczy to zbyt mocne szczotkowanie, zgrzytanie i zaciskanie zębów, jedzenie i picie produktów osłabiających szkliwo, niedobory witamin oraz różnego rodzaju choroby dziąseł i zębów. Powinno się leczyć nadwrażliwość, bo jest sygnałem o pojawiających się problemach z zębami. Ból potrafi uniemożliwić normalne funkcjonowanie, dlatego nie warto bagatelizować pierwszych objawów. Odpowiednia profilaktyka pomaga chronić szkliwo. Wzmacnianie zębów fluorem, a także unikanie silnie ścierających past do zębów i rezygnacja z wybielania zębów skutecznie zmniejszy ich nadwrażliwość.

Ortodoncja cd.

… pewności siebie. Aparaty ortodontyczne jednak nie tylko korygują nieprawidłowo ustawione zęby ale także poprawiają funkcje żucia. Zły zgryz daje w efekcie zmiany układu twarzy. Jest ponadto przyczyną próchnicy i chorób przyzębia. Często sprzyja przeciążeniom, a tym samym nieprawidłowemu ścieraniu się zębów i utrudnieniom w czynności żucia. To prowadzi do zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych. Leczenie polega na zastosowaniu aparatów , które mogą być zdejmowane lub stałe. Poprawa zgryzu staje się obecnie coraz częściej koniecznością. Jest też wymogiem przed leczeniem implantologiczno-protetycznym.

Proces Leczenia ortodontycznego poprzedzają zawsze badanie wstępne mające na celu sprawdzenie stanu uzębienia pacjenta, analizę wycisków diagnostycznych i niezbędnych zdjęć rentgenowskich, diagnozę wady zgryzu i omówienie leczenia aparatem zdejmowanym lub stałym.

Leczenie ortodontyczne zwykle trwa około 1,5 do 2 lat w zależności od rodzaju wady zgryzu i rodzaju aparatu ortodontycznego. Wizyty kontrolne w czasie noszenia aparatu odbywają się co 4-6 tygodni, podczas wizyt zmieniane są łuki ortodontyczne. Lekarz ortodonta sprawdza postępy leczenia oraz higienę jamy ustnej i informuje o ograniczeniach dotyczących spożywania twardych pokarmów oraz żucia gumy.

Cennik

Podane w cenniku ceny mają charakter informacyjny. W przypadku zastosowania dodatkowych materiałów i procedur oraz bardziej skomplikowanych zabiegów mogą ulec zmianie. Końcowy kosztorys określa lekarz po zbadaniu pacjenta.

Badanie, konsultacja ogólnostomatologiczna z analizą zdjęć100,00 zł
Konsultacja specjalistyczna150,00 zł
Zdjęcie rtg przeglądowe jamy ustnej – pantomograficzne50,00 zł
Zdjęcie zębowe punktowe20,00 zł
Wizyta interwencyjna (likwidacja dolegliwości bólowych) – np. dewitalizacja, otwarcie zęba100,00 zł
Badanie histopatologiczne65,00 zł
Zabiegi pod mikroskopem dopłata do leczenia
– do 1 godziny100,00 zł
– powyżej 1 godziny200,00 zł
Osadzenie koronek, wkładów dokoronowych i dokorzeniowych (protetycznych), licówek100,00 zł
Ozonowanie (afty, opryszczki)100,00 zł
Ozonowanie dopłata do leczenia10,00 zł
Lakierowanie jednego zęba50,00 zł
Szycie50,00 zł
Szyna zgryzowa dostępna po zamówieniu dla pacjenta250,00 zł
Wkład szklany150,00zł
Zastosowanie preparatów wspomagających odbudowę utraconej kości pobudzające jej odnowę Bio-Oss
– do 1 grama300,00 zł
– powyżej 1 grama500,00 zł
Zastosowanie preparatu z białkami matrycy szkliwa pobudzający odbudowę przyzębia Emdogeinok. 800,00 zł
Zdjęcie szwów (tylko u pacjenta z innego gabinetu)50,00 zł
Znieczulenie50,00 zł
Badanie diagodentem – 1 ząb20,00 zł
Plan leczenia800,00 zł
Cyfrowe projektowanie uśmiechu1.000,00 zł
Analiza artykulatorem500,00 zł
Axiografia900,00 zł
Izolacja koferdamem100,00 zł
NA OSTATECZNĄ CENĘ WYPEŁNIENIA WPŁYWA STOPIEŃ ZNISZCZENIA STRUKTURY ZĘBA OCENIANY DOPIERO PO OPRACOWANIU UBYTKU I ZASTOSOWANYCH PROCEDURACH
Wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym
– jednopowierzchniowe200,00 zł
– dwupowierzchniowe250,00 zł
– trzypowierzchniowe300,00 zł
Wypełnienie glasjonomerowe250,00 zł
Odbudowa korony po leczeniu endodontycznym (kanałowym)400,00 zł
– w przypadku zastosowania kompozytu EVER-Xplus 100,00 zł
– w przypadku opłaconej odbudowy ściany zęba do leczenia endodontycznegominus 150,00 zł
Odbudowa zęba przedniego na wkładzie z włókna szklanego450,00 zł
Odbudowa zęba przedtrzonowego i trzonowego na wkładzie z włókna szklanego500,00 zł
Wkład dokoronowy (inlay, onlay) kompozytowy
– zęby przedtrzonowe, kły, siekacze1.000,00 zł
– zęby trzonowe1.200,00 zł
Wypełnienie zęba mlecznego
– glasjonomerem100,00 zł
– kompozytowe150,00 zł
Opatrunek w leczeniu próchnicy (częściowe opracowanie ubytku)100,00 zł
Lakierowanie jednego łuku zębowego na łyżce standardowej100,00 zł
Lakowanie przeciwpróchnicze – jeden ząb100,00 zł
Konsultacja endodontyczna (otwarcie zęba, ocena i ustalenie planu leczenia z zamknięciem zęba)150,00 zł
w przypadku kontynuacji leczenia wliczona w koszt zabiegu
Przygotowanie do leczenia endodontycznego – odbudowa ściany zęba150,00 zł
Leczenie endodontyczne
– ząb jednokanałowy500,00 zł
– ząb dwukanałowy750,00 zł
– ząb trzykanałowy1.000,00 zł
– ząb czterokanałowy1.200,00 zł
– kanały o nietypowym przebiegu/Re-endo dodatkowoplus 200,00 zł
Tymczasowe wypełnienie kanału ze szczelnym zamknięciem glasjonomerem150,00 zł
Usunięcie lub ominięcie złamanego instrumentu500,00 zł
Użycie mikroskopu do leczenia endodontycznego
– do 1 godziny100,00 zł
– powyżej 1 godziny200,00 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym na wkładach szklanych
– ząb przedni450,00 zł
– ząb przedtrzonowy i trzonowy500,00 zł
Odbudowa korony po leczeniu endodontycznym (kanałowym)400,00 zł
– w przypadku zastosowania kompozytu EVER-Xplus 100,00 zł
– w przypadku opłaconej odbudowy ściany zęba do leczenia endodontycznegominus 150,00 zł
Odbudowa estetyczna zębów przednich 
– dwupowierzchniowa250,00 zł
– trzypowierzchniowa350,00 zł
– z licówka kompozytową350,00 zł
Licówka ceramiczna2.000,00 zł
Wybielanie martwego zęba150,00 zł
(oczyszczenie, zabezpieczenie komory zęba+wkładka ze szczelnym zamknięciem ubytku) 
– przy konieczności kolejnej wkładki100,00 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkowąplus koszt materiału
1 łuk250,00 zł
2 łuki500,00 zł
Wybielanie zębów metodą gabinetową600,00 zł
Usuniecie zęba jednokorzeniowego150,00 zł
Usuniecie zęba wielokorzeniowego250,00 zł
– przy konieczności dłutowaniaplus 100,00 zł
Usunięcie zęba mlecznego100,00 zł
Usuniecie zęba rozchwianego, resztek korzeniowych zębów mlecznych100,00 zł
Ekstrakcja chirurgiczna, operacyjne usuniecie zęba zatrzymanego1.000,00 zł
Hemisekcja, amputacja korzenia – usuniecie części zęba500,00 zł
Resekcja korzenia zęba
– jednokorzeniowy500,00 zł
– wielokorzeniowy750,00 zł
Wyłuszczenie torbieli przy ekstrakcjiplus 100,00 zł
Wyłuszczenie torbieli zębopochodnej wraz z resekcją wierzchołka zęba przyczynowego1.000,00 zł
Operacyjne wyłuszczenie torbieli z kości w zależności od wielkości
– do 1 cm średnicy500,00 zł
– od 1 cm do 2 cm średnicy1.000,00 zł
– powyżej 2 cm średnicy1.500,00 zł
Nacięcie ropnia100,00 zł
– zmiana opatrunku po nacięciu ropnia50,00 zł
Opatrunek po usunięciu zęba w innym gabinecie100,00 zł
Wycięcie kieszonki dziąsłowej150,00 zł
Usunięcie zmian na śluzówce250,00 zł
Podcięcie wędzidełka250,00 zł
Pogłębienie przedsionka500,00 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metoda otwartą3.000,00 zł
Podniesienie zatoki szczękowej metodą zamkniętą1.500,00 zł
Rekonstrukcja kości, rozszczepienie wyrostka3.000,00 zł
Usunięcie kamienia nazębnego200,00 zł
Piaskowanie150,00 zł
Usunięcie kamienia nazębnego z piaskowaniem300,00 zł
Opatrunek do patologicznej kieszonki dziąsłowej100,00 zł
Kiretaż otwarty 
– do 3 zębów300,00 zł
– cały łuk1.000,00 zł
Szynowanie, unieruchomienie zębów 
– 1 zęba300,00 zł
– 2 i więcej zębów500,00 zł
Wydłużenie korony klinicznej500,00 zł
Pokrycie recesji dziąsłowej 
– do 3 zębów1.000 zł
– powyżej 3 zębów1.500 zł
IMPLANT Dentim Neobiotech2.000,00 zł
IMPLANT MIS Seven2.200,00 zł
IMPLANT MIS C1 Ostem Global ID2.600,00 zł
IMPLANT MIS V3, Bicon Straumann3.000,00 zł
miniimplant1.000,00 zł
implant ortodontyczny750,00 zł
Śruba gojąca wraz z odsłonięciem implantu150,00 zł
Korona na implancie 
– na metalu z łącznikiem standardowym1.500,00 zł
– na metalu z łącznikiem indywidualnym2.000,00 zł
– na cyrkonie2.500,00 zł
Ekstruzja750,00 zł
Wkład koronowo-korzeniowy – lany350,00 zł
Wkład koronowo-korzeniowy lany składany500,00 zł
Wkład dokorzeniowy z zatrzaskami kulkowymi600,00 zł
Tymczasowe uzupełnienie protetyczne do 2 zębów (klips)250,00 zł
Proteza akrylanowa1.000,00 zł
Proteza acetalowa – z biotworzywa, bezmetalowa elastyczna prot. szkiel.2.000,00 zł
Proteza akronowa2.500,00 zł
Proteza szkieletowa2.000,00 zł
Szynoproteza2.000,00 zł
– zatrzask, zasuwa (od sztuki)500,00 zł
Korona metalowa350,00 zł
Korona akrylanowa (tymczasowa, wykonana przez technika)300,00 zł
Koronka porcelanowa800,00 zł
– w artykulatorzeplus 100,00 zł
Korona pełnoprocelanowa1.400,00 zł
– przygotowanie zęba pod koronęplus 100,00 zł
Licówka porcelanowa2.000,00 zł
Most adhezyjny800,00 zł
Korona akrylanowa wykonana przez dentystę jako ochrona zęba oszlifowanego100,00 zł
Wymiana akrylu w protezie szkieletowej300,00 zł
Naprawa protezy tylko wykonanej w naszym gabinecie100,00 zł
– każdy dodatkowy elementplus 10,00 zł
Podścielenie protezy250,00 zł
Zdjęcie korony (aparatem do zdejmowania koron, żywica, rozcięcie)100,00 zł
Zdjęcie mostu dwupunktowego150,00 zł
Zdjęcie mostu 3 lub 4-punktowego200,00 zł
Zacementowanie rozcementowanej korony150,00 zł
Zacementowanie rozcementowanego mostu200,00 zł
Korekta protezy100,00 zł
Szynowanie do 6-ciu zębów300,00 zł
– każdy kolejnyplus 50,00 zł
– włókno szklaneplus 200,00 zł
Szyna terapeutyczna1.000,00 zł
Szablon chirurgiczny do implantacji (w zależności od systemu)plus 1.000,00 zł
Każda praca protetyczna robiona w artykulatorzeplus 100,00 zł

DIAGNOSTYKA

KONSULTACJA150,00 zł
MODELE DIAGNOSTYCZNE150,00 zł
PLAN LECZENIA (w tym: analiza fotografii wewnątrz- zewnątrzustnych, analiza modeli diagnostycznych, analiza zdjęć radiologicznych; wykonanie i przedstawienie indywidualnego planu leczenia oraz kosztorysu)250,00 zł

LECZENIE

APARATY STAŁEWIZYTY KONTROLNE
APARAT STAŁY METALOWY2.000 zł200,00 – 250,00 zł
APARAT STAŁY ESTETYCZNY3.000,00 – 3.500,00 zł220,00 – 290,00 zł
APARAT SAMOLIGATURUJĄCY2.900,00 – 3.300,00 zł180,00 – 220,00 zł
D-GAINER1.200,00 zł150,00 zł
ŁUK FRAGMENTARYCZNY900,00 – 1.200,00 zł150,00 zł
BENESLIDER100,00 zł
HYRAX950,00 zł100,00 zł
HYRAX o zakotwieniu szkieletowym100,00 zł
ŁUK PODNIEBIENNY400,00 zł100,00 zł
EKSPANDER800,00 zł100,00 zł
ROTATOR700,00 zł100,00 zł
ŁUK JĘZYKOWY500,00 zł100,00 zł
STAŁY UTRZYMYWACZ PRZESTRZENI250,00 zł100,00 zł
APARATY RUCHOMEWIZYTY KONTROLNE
TRAINER400,00 zł100,00 zł
APARAT JEDNOSZCZĘKOWY600,00 zł100,00 zł
APARAT DWUSZCZĘKOWY900,00 zł100,00 zł
TWIN BLOCK1.200,00 zł100,00 zł
FACEFORMER400,00 zł100,00 zł
PŁYTOPROTEZA300 – 400,00 zł100,00 zł
DODATKOWE
MININIMPLANT600,00 zł
KOREKTOR II KLASY np. Forsus1.200,00 zł
WYCIĄG ZEWNĄTRZUSTNY – HEADGEAR450,00 zł
WYCIĄG ZEWNĄTRZUSTNY – MASKA TWARZOWA450,00 zł
DEMONTAŻ I RETENCJA
DEMONTAŻ APARATU STAŁEGO METALOWEGO (1 łuk)200,00 zł
DEMONTAŻ APARATU STAŁEGO ESTETYCZNEGO (1 łuk)300,00 zł
RETENCJA STAŁA350,00 zł
RETENCJA RUCHOMA400,00 zł
WIZYTA KONTROLNA RETENCYJNA
AWARIE
W przebiegu leczenia APARATEM STAŁYM CIENKOŁUKOWYM50-100,00 zł
W przebiegu leczenia APARATEM STAŁYM GRUBOŁUKOWYM50-100,00 zł
NAPRAWA APARATU RUCHOMEGO100-200,00 zł
NAPRAWA RETENCJI50,00 zł/ząb
AWARIE aparatów/retencji pacjentów leczonych poza gabinetem100 – 200,00 zł
*Podane ceny mają charakter orientacyjny. Każdy kosztorys jest ustalany indywidualnie w zależności od wady zgryzu i przebiegu leczenia.

umów się na wizytę już dzisiaj

Celem umówienia sie na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny

Serdecznie ZAPRASZAMY!