Wstęp

Odpowiednia wiedza na temat jamy ustnej i jej higieny prowadzi do zmniejszenia ryzyka powstawania chorób zębów. Mamy nadzieję, że oferta kompleksowej opieki stomatologicznej jaką proponujemy pacjentom zachęci Państwa do umówienia się na wizytę . Dlatego prezentujemy listę przydatnych informacji, niezbędnych dla osób dbających zdrowy i piękny uśmiech. Zapraszamy na wizytę.

Informacje dla pacjentów

jama ustna i zęby

Jama ustna to początkowy odcinek przewodu pokarmowego i oddechowego.
Składa się z przedsionka i jamy ustnej właściwej. Oddzielone są od siebie łukami zębowymi żuchwy i szczęki. Przedsionek jamy ustnej ograniczony jest od przodu …

higiena jamy ustnej

Zęby, tak jak inne partie naszego ciała, potrzebują regularnego czyszczenia.
Efektem odpowiedniej higieny jamy ustnej jest zdrowy i biały uśmiech. Potrzebna jest systematyczność i odpowiednie środki, jak szczoteczka, pasta i … 

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się estetyką, równo ustawionym zgryzem, a w efekcie – pięknym uśmiechem, tak ważnym w relacjach prywatnych, jak i zawodowych.
Piękny zdrowy uśmiech, a tym samym proste zęby dodają nam …

Jama ustna i zęby cd.

… częścią śluzową wargi górnej i dolnej. Od tyłu, łukami zębowymi oraz wyrostkami zębodołowymi wraz z dziąsłami. Jama ustna właściwa zakończona jest od przodu i boku łukami zębowymi oraz wyrostkami zębodołowymi pokrytymi dziąsłami, a od góry przez podniebienie. Z tyłu natomiast przez fałdy: podniebienno-językowe i podniebienno-gardłowe, od dołu przez dno jamy ustnej, gdzie spoczywa język. Odpowiedzialna jest za wstępną, mechaniczną obróbkę pokarmu i przygotowanie go do dalszego trawienia. Pokarm za pomocą zębów jest rozdrabniany, miażdżony i mieszany ze śliną, zawierającą enzym trawienny – amylazę ślinową. Podczas przeżuwania pokarm jest zwilżany śliną wydzielaną przez ślinianki, których przewody uchodzą do

jamy ustnej. W ślinie rozpuszczane są cząsteczki pokarmu, na które wyczulone są rozmieszczone głównie na języku kubki smakowe. To one podpowiadają nam o smaku pożywienia. Po uzyskaniu odpowiedniej formy, kęs pokarmowy zostaje skierowany do przewodu pokarmowego i zostaje połknięty.

Korona to górna, jedynie widoczna część zęba. Jej wygląd bywa różny i zależy od wykonywanej funkcji.

Przednie zęby są ostre i mają kształt dłuta do przecinania, a trzonowe, zakończone płaskimi powierzchniami służącymi do rozdrabniania pokarmu. Miejsce stykania się dziąsłem nazywamy brzegiem dziąsła. Brak odpowiedniej higieny sprzyja powstawaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego, bezpośrednich przyczyn stanów zapalnych i chorób dziąseł. Korzeń to fragment tkwiący w kości szczęki. Odpowiada za stabilne położenie zęba i zajmuje zazwyczaj 2/3 jego całości. Zewnętrzna, okalająca warstwa nazywa się szkliwem. Co ciekawe jest najbardziej zmineralizowaną i najtwardszą tkanką w ludzkim organizmie. Bez odpowiedniej higieny, szkliwo ulega zniszczeniu przez próchnicę. Kolejną warstwą jest zębina, następny cel próchnicy. Miazga zębowa łączy się ze szkliwem za pomocą milionów kanalików, a jest zbudowana z naczyń krwionośnych i nerwów. Zainfekowanie tej części zęba, objawia się bólem.

Higiena jamy ustnej cd.

… nić dentystyczna. Powinno się myć zęby po każdym posiłku, niestety niewiele osób stosuje się do tej zasady. Absolutnym minimum jest mycie zębów dwa razy dziennie. Olbrzymią rolę odgrywa poprawna technika i czas szczotkowania oraz używanie nici dentystycznych. Kluczowym elementem, często pomijanym, jest mycie języka, a tam właśnie gromadzą się bakterie powodujące nieświeży oddech. Systematyczne płukanie jamy ustnej płynem antybakteryjnym powinno kończyć cały proces. Regularne badania kontrolne zębów i dziąseł pozwalają na wczesne wykrycie zakażeń.Codzienna i prawidłowo wykonywana profilaktyka pomaga zapobiegać próchnicy i pozwolą 

dłużej cieszyć się zdrowym uśmiechem. Szczotkowanie zębów jest podstawą higieny jamy ustnej. Odpowiednia technika i czas czyszczenia przekładają się na lepszą kondycję zębów i biel uśmiechu. Cały proces podzieliliśmy na etapy, które wykonywane zgodnie z opisem, pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Na wilgotną szczoteczkę nakładamy porcję pasty do zębów. Zaczynamy od zewnętrznej powierzchni zębów, ustawiając szczoteczkę pod kątem 45 stopni do linii dziąseł.Wykonujemy małe, okrężne ruchy, na powierzchni każdego zęba, kontrolując nacisk szczoteczki aby nie był zbyt mocny. zewnętrzne powierzchnie wszystkich zębów. W ten sam sposób czyścimy również powierzchnie wewnętrzne. Następnie przechodzimy do powierzchni żujących. Aby pozbyć się płytki nazębnej z wewnętrznych powierzchni zębów przednich, należy użyć końcówki szczoteczki, wykonując nią małe, okrężne ruchy. Szczotkując język sprawimy, że oddech staje się świeży na dłużej, zachowując tym samym jamę ustną w czystości. Płytka nazębna powstaje również na powierzchniach zębów niedostępnych szczoteczce. Dlatego nitki dentystycznej używamy przynajmniej raz dziennie przed snem. Nadwrażliwość zębów często dotyka ludzi, objawiając się nagłymi lub okresowymi atakami bólu. Zazwyczaj wywoływana jest jedzeniem lub piciem o wyraźnych, mocnych smakach. Czasem wystarcza samo zetknięcie z zimnym powietrzem. Przypadłość powodowana jest odsłonięciem korzeni zębów na skutek cofania się dziąseł. Uszkodzenie lub starcie szkliwa chroniącego dostęp do unerwionej części zęba to druga z przyczyn. Czynności warunkujące rozwój takiego stanu rzeczy to zbyt mocne szczotkowanie, zgrzytanie i zaciskanie zębów, jedzenie i picie produktów osłabiających szkliwo, niedobory witamin oraz różnego rodzaju choroby dziąseł i zębów. Powinno się leczyć nadwrażliwość, bo jest sygnałem o pojawiających się problemach z zębami. Ból potrafi uniemożliwić normalne funkcjonowanie, dlatego nie warto bagatelizować pierwszych objawów. Odpowiednia profilaktyka pomaga chronić szkliwo. Wzmacnianie zębów fluorem, a także unikanie silnie ścierających past do zębów i rezygnacja z wybielania zębów skutecznie zmniejszy ich nadwrażliwość.

Ortodoncja cd.

… pewności siebie. Aparaty ortodontyczne jednak nie tylko korygują nieprawidłowo ustawione zęby ale także poprawiają funkcje żucia. Zły zgryz daje w efekcie zmiany układu twarzy. Jest ponadto przyczyną próchnicy i chorób przyzębia. Często sprzyja przeciążeniom, a tym samym nieprawidłowemu ścieraniu się zębów i utrudnieniom w czynności żucia. To prowadzi do zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych. Leczenie polega na zastosowaniu aparatów , które mogą być zdejmowane lub stałe. Poprawa zgryzu staje się obecnie coraz częściej koniecznością. Jest też wymogiem przed leczeniem implantologiczno-protetycznym.

Proces Leczenia ortodontycznego poprzedzają zawsze badanie wstępne mające na celu sprawdzenie stanu uzębienia pacjenta, analizę wycisków diagnostycznych i niezbędnych zdjęć rentgenowskich, diagnozę wady zgryzu i omówienie leczenia aparatem zdejmowanym lub stałym.

Leczenie ortodontyczne zwykle trwa około 1,5 do 2 lat w zależności od rodzaju wady zgryzu i rodzaju aparatu ortodontycznego. Wizyty kontrolne w czasie noszenia aparatu odbywają się co 4-6 tygodni, podczas wizyt zmieniane są łuki ortodontyczne. Lekarz ortodonta sprawdza postępy leczenia oraz higienę jamy ustnej i informuje o ograniczeniach dotyczących spożywania twardych pokarmów oraz żucia gumy.

Cennik

Podane w cenniku ceny mają charakter informacyjny.W przypadku zastosowania dodatkowych materiałów i procedur oraz bardziej skomplikowanych zabiegów mogą ulec zmianie. Końcowy kosztorys określa lekarz po zbadaniu pacjenta.

Badanie, konsultacja ogólnostomatologiczna z analizą zdjęć 100,00 zł
Konsultacja specjalistyczna 150,00 zł
Zdjęcie rtg przeglądowe jamy ustnej – pantomograficzne 50,00 zł
Zdjęcie zębowe punktowe 20,00 zł
Wizyta interwencyjna (likwidacja dolegliwości bólowych) – np.dewitalizacja, otwarcie zęba 100,00 zł
Badanie histopatologiczne 65,00 zł
Zabiegi pod mikroskopem dopłata do leczenia 100 – 200,00 zł
Osadzenie koronek, wkładów dokoronowych i dokorzeniowych (protetycznych), licówek 100,00 zł
Ozonowanie (afty, opryszczki) 100,00 zł
Ozonowanie dopłata do leczenia 10,00 zł
Lakierowanie jednego zęba 50,00 zł
Szycie 50,00 zł
Szyna zgryzowa dostępna po zamówieniu dla pacjenta 200 – 250,00 zł
Wkład szklany 150,00zł
Zastosowanie preparatów wspomagających odbudowę utraconej kości pobudzające jej odnowę Bio-Oss ok. 300-500,00 zł
Zastosowanie preparatu z białkami matrycy szkliwa pobudzający odbudowę przyzębia Emdogein ok. 800,00 zł
Zdjęcie szwów (tylko u pacjenta z innego gabinetu) 50,00 zł
Znieczulenie 50,00 zł
Badanie diagodentem – 1 ząb 20,00 zł
Plan leczenia 800,00 zł
Cyfrowe projektowanie uśmiechu 1000,00 zł
Analiza artykulatorem 500,00 zł
Axiografia 900,00 zł
NA OSTATECZNĄ CENĘ WYPEŁNIENIA WPŁYWA STOPIEŃ ZNISZCZENIA STRUKTURY ZĘBA OCENIANY DOPIERO PO OPRACOWANIU UBYTKU I ZASTOSOWANYCH PROCEDURACH
Wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym
– jednopowierzchniowe 150 – 200,00 zł
– dwupowierzchniowe 200 – 250,00 zł
– trzypowierzchniowe 250 – 300,00 zł
Wypełnienie glasjonomerowe 150 – 250,00 zł
Odbudowa korony po leczeniu endodontycznym (kanałowym) 300 – 350,00 zł
– w przypadku zastosowania kompozytu EVER-X plus 100,00 zł
– w przypadku opłaconej odbudowy ściany zęba do leczenia endodontycznego minus 150,00 zł
Odbudowa zęba przedniego na wkładzie z włókna szklanego 400,00 zł
Odbudowa zęba przedtrzonowego na wkładzie z włókna szklanego 450,00 zł
Odbudowa zęba trzonowego na wkładzie z włókna szklanego 500,00 zł
Wkład dokoronowy (inlay, onlay) kompozytowy 1.000 – 1.200,00 zł
Wypełnienie zęba mlecznego
– glasjonomerem 100,00 zł
– kompozytowe 150,00 zł
Opatrunek w leczeniu próchnicy (częściowe opracowanie ubytku) 100,00 zł
Lakierowanie jednego łuku zębowego na łyżce standardowej 100,00 zł
Lakowanie przeciwpróchnicze – jeden ząb 100,00 zł
Konsultacja endodontyczna (otwarcie zęba, ocena i ustalenie planu leczenia z zamknięciem zęba)100,00 zł
w przypadku kontynuacji leczenia wliczona w koszt zabiegu 
Przygotowanie do leczenia endodontycznego – odbudowa ściany zęba150,00 zł
Leczenie endodontyczne 
– ząb jednokanałowy450,00 zł
– ząb dwukanałowy650,00 zł
– ząb trzykanałowy850,00 zł
– ząb czterokanałowy1050,00 zł
– kanały o nietypowym przebiegu/Re-endo dodatkowoplus 100 – 200,00 zł
Tymczasowe wypełnienie kanału ze szczelnym zamknięciem glasjonomerem150,00 zł
Usunięcie lub ominięcie złamanego instrumentu300-500,00 zł
Użycie mikroskopu do leczenia endodontycznego100 – 200,00 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym na wkładach szklanych 
– ząb przedni400,00 zł
– ząb przedtrzonowy450,00 zł
– ząb trzonowy500,00 zł
Odbudowa korony po leczeniu endodontycznym (kanałowym)300 – 350,00 zł
– w przypadku zastosowania kompozytu EVER-Xplus 100,00 zł
– w przypadku opłaconej odbudowy ściany zęba do leczenia endodontycznegominus 150,00 zł
Odbudowa estetyczna zębów przednich
– dwupowierzchniowa 200 – 250,00 zł
– trzypowierzchniowa 300 – 350,00 zł
– z licówka kompozytową 350,00 zł
Licówka ceramiczna 1500 – 2000,00 zł
Wybielanie martwego zęba 150,00 zł
(oczyszczenie, zabezpieczenie komory zęba+wkładka ze szczelnym zamknięciem ubytku)
– przy konieczności kolejnej wkładki 100,00 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkową plus koszt materiału
1 łuk 250,00 zł
2 łuki 500,00 zł
Wybielanie zębów metodą gabinetową 600,00 zł
Usuniecie zęba jednokorzeniowego 150,00 zł
Usuniecie zęba wielokorzeniowego 250,00 zł
– przy konieczności dłutowania plus 100,00 zł
Usunięcie zęba mlecznego 100,00 zł
Usuniecie zęba rozchwianego, resztek korzeniowych zębów mlecznych 100,00 zł
Ekstrakcja chirurgiczna, operacyjne usuniecie zęba zatrzymanego 500 -1000,00 zł
Hemisekcja, amputacja korzenia – usuniecie części zęba 300 – 500,00 zł
Resekcja korzenia zęba
– jednokorzeniowy 500,00 zł
– wielokorzeniowy 750,00 zł
Wyłuszczenie torbieli przy ekstrakcji plus 100,00 zł
Wyłuszczenie torbieli zębopochodnej wraz z resekcją wierzchołka zęba przyczynowego 800 – 1000,00 zł
Operacyjne wyłuszczenie torbieli z kości w zależności od wielkości 500 – 1500,00 zł
Nacięcie ropnia 100,00 zł
– zmiana opatrunku 50,00 zł
Opatrunek po usunięciu zęba w innym gabinecie 100,00 zł
Wycięcie kieszonki dziąsłowej 150,00 zł
Usunięcie zmian na śluzówce 250,00 zł
Podcięcie wędzidełka 250,00 zł
Pogłębienie przedsionka 500,00 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metoda otwartą 3000,00 zł
Podniesienie zatoki szczękowej metodą zamknietą 1000 – 1500,00 zł
Rekonstrukcja kości, rozszczepienie wyrostka 2000 – 3000,00 zł
Usuniecie kamienia nazębnego 150 – 200,00 zł
Piaskowanie 100 – 150,00 zł
Usuniecie kamienia nazębnego z piaskowaniem 200 – 300,00 zł
Opatrunek do patologicznej kieszonki dziąsłowej 100,00 zł
Kiretaż otwarty
– do 3 zębów 300,00 zł
– cały łuk 1000,00 zł
Kiretaż zamknięty 100,00 zł
Szynowanie, unieruchomienie zębów 300 – 500,00 zł
Wydłużenie korony klinicznej 500 – 800,00 zł
Pokrycie recesji dziąsłowej 1000-1500zł
IMPLANT Dentim Neobiotech ok. 1.800,00 zł
IMPLANT MIS Seven ok. 2.000,00 zł
IMPLANT MIS C1 Ostem Global ID ok. 2.500,00 zł
IMPLANT MIS V3, Bicon Straumann ok. 3.000,00 zł
miniimplant 1000,00 zł
implant ortodontyczny 750,00 zł
Śruba gojąca wraz z odsłonięciem implantu 150,00 zł
Korona na implancie 1500 – 3000,00 zł
Ekstruzja 750,00 zł
Wkład koronowo-korzeniowy – lany 350,00 zł
Wkład koronowo-korzeniowy lany składany 500,00 zł
Wkład dokorzeniowy z zatrzaskami kulkowymi 600,00 zł
Tymczasowe uzupełnienie protetyczne do 2 zębów (klips) 250,00 zł
Proteza akrylanowa 1000,00 zł
Proteza acetalowa – z biotworzywa, bezmetalowa elastyczna prot. szkiel. 2000,00 zł
Proteza akronowa 2500,00 zł
Proteza szkieletowa 2000,00 zł
Szynoproteza 2000,00 zł
– zatrzask, zasuwa (od sztuki) 500,00 zł
Korona metalowa 300,00 zł
Korona akrylanowa (tymczasowa, wykonana przez technika) 300,00 zł
Koronka porcelanowa 700,00 zł
– w artykulatorze plus 100,00 zł
Korona pełnoprocelanowa 1400,00 zł
– przygotowanie zęba pod koronę plus 100,00 zł
Licówka porcelanowa 1500 – 2000,00 zł
Most adhezyjny 800,00 zł
Korona akrylanowa wykonana przez dentystę jako ochrona zęba oszlifowanego 100,00 zł
Wymiana akrylu w protezie szkieletowej 300,00 zł
Naprawa protezy 100,00 zł
– każdy dodatkowy element plus 10,00 zł
Podścielenie protezy 250,00 zł
Zdjęcie korony (aparatem do zdejmowania koron, żywica, rozcięcie) 100,00 zł
Zdjęcie mostu dwupunktowego 100,00 zł
Zdjęcie mostu 3 lub 4-punktowego 150,00 zł
Zacementowanie rozcementowanej korony 100,00 zł
Zacementowanie rozcementowanego mostu 150,00 zł
Korekta protezy 100,00 zł
Szynowanie do 6-ciu zębów 300,00 zł
– każdy kolejny plus 50,00 zł
– włókno szklane plus 200,00 zł
Szyna terapeutyczna 1000,00 zł
Szablon chirurgiczny do implantacji (w zależności od systemu) plus 500 – 1000,00 zł
Każda praca protetyczna robiona w artykulatorze plus 100,00 zł
Konsultacja, badanie 100,00 zł
Wyciski 150,00 zł
Wizyta z wyciskami 250,00 zł
Analiza cefalometryczna 100,00 zł
Wizyta kontrolna z aparatem ruchomym 100,00 zł
Wizyta kontrolna z aparatem stałym 1 łuk 150,00 zł
Wizyta kontrolna z aparatem stałym 2 łuki 200,00 zł
Aparat ortodontyczny ruchomy 800,00 zł
Aparat ortodontyczny ruchomy podwójny 1600,00 zł
Aparat stały metalowy-górny 2000,00 zł
Aparat stały metalowy-dolny 2000,00 zł
Aparat stały bezbarwny-górny 3000,00 zł
Aparat stały bezbarwny-dolny 3000,00 zł
Aparat retencyjny po zdjęciu aparatu stałego 600,00 zł
Płytka przedsionkowa 60,00 zł
Naprawa aparatu 150,00 zł
Zdjęcie aparatu porcelanowego 300,00 zł
Zdjęcie aparatu metalowego 250,00 zł
Zamki krystaliczne- szafirowe (1 łuk) 3500,00 zł
Założenie retainera 550,00 zł
Pozycjoner 550,00 zł
Separacja zgryzu 100,00 zł

umów się na wizytę już dzisiaj

Celem umówienia sie na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny

Serdecznie ZAPRASZAMY!